A+ R A-

تبلیغات

رجیران

مطالب

پاسخ به ایمیل ها ۴

جام  تخت جمشید

* نمایی از فرزندتان زنده یاد حمید امینی خواه عزیز -  یاد و خاطره ی ستاره تیم ملی را  گرامی میداریم .

--------------------------------------

 

 

 

 

* پاسخ به ایمیلهای شماره ۴ ( شهریور ۱۳۹۸ )

============

* با پوزش مجدد , بجهت تاخیر پیش آمده در پاسخ دهی به ایمیل ها   .......  دوستان و همراهان مجموعه ای جام تخت جمشید , ضمن قدردانی از حضور و همدلی  یکایک شما عزیزان ,  در این صفحه تنها به ان دست  ایمیل هایی  پاسخ داده میشود که  دارای موضوع یا  مطلب مفید برای دیگر مخاطبان باشد و یا انکه مضمون آن در سایر ایمیل ها نیز , تکرار شده باشد . چنانچه مایل به انتشار پاسخ ایمیل خویش  نیستید , در  متن به ان اشاره نمایید .

----------------------------------------

 

 

* دوست عزیز ر . ج :

   از مهر شما بسیار سپاسگزاریم .... در رابطه با آن تصویر خاطره انگیز تیم ملی در جام ملتهای اسیا ۱۹۷۶ , حق با شماست  اما , متاسفانه  گاهی عکسها    دارای حق  کپی رایت می باشد و مجموعه , مجوز انتشار کامل آن را در وبسایت ندارد بویژه عکس های منتشر نشده ..... بعنوان مثال , استفاده مطلوب از همان عکس , آنگونه ای که مد نظر شماست تنها با پرداخت هزینه ای نسبتا بالا , میسر است که حقیقتا , در توان ما نیست . ....  عکسها گاهی هزینه ای سرسام اور دارند و مجموعه تنها مجوز انتشار محدود ان را  با لوگو و یا بصورت نا متقارن و .......  دارد .   از انجایی که وبسیات جام تخت جمشید از سوی هیچ گروه , نهاد یا شخص حمایت مالی نمیشود , گاهی امکان ارائه مطلوب تصاویر بسیار ارزشمند آرشیوی , میسر نیست . اما امیدواریم که  در آینده  شرایط  تغییر کند .

 

 

 

دوست عزیز ک . ص : 

بسیار قدردانتان هستیم و سپاس از عکسهای ارسالی شما که همگی در سایز مناسب  و با کیفیت مطلوب هستند ..... مطمئن باشید که بزودی , از انها بهره خواهیم برد . همچنین بر پایه نظر شما و تعدادی دیگر از عزیزان , به فوتبال سالهای دهه ی ۷۰ شمسی نیز , خواهیم پرداخت ... اگر چه که هنوز , چندان از آن روزها نمیگذرد .... 

 

 

دوست عزیز احمد . د :

 با سپاس فراوان از شما , .............. فوتبال خوزستان در دل همه ی علاقمندان جای دارد و هرگز فراموش شدنی نیست . همچنین عشق و علاقه ی بچه های خوزستان  نسبت به اشاعه ی تاریخ درخشان فوتبال خطه ی زرخیز ایران ,  آشکار است بنابر این برای وبسایت جام تخت جمشید , پرداختن به فوتبال خوزستان یک امر ضروری و حائز اهمیت می باشد   ......

 اما , یک موضوع سبب میگردد که برای ما ارائه مطلب و  تصویر از تیم های پر سابقه ی خوزستانی سالهای دور  , قدری با مشکل  همراه باشد . واین موضوع ان است که  , تصاویر موجود از سالیان دور فوتبال خوزستان , اغلب بدرستی ارائه نشده است , بنابر این امکان استفاده مطلوب و همچنین ادیت انها در وبسایت ( همانند رنگ امیزی و غیره ... ) میسر نیست  که البته جای افسوس بسیار دارد . بعنوان مثال تصاویر با کیفیت و در سایز مناسب  از تیمهای تاج اهواز , تاج ابادان , گمرک اهواز در دهه ی ۴۰ شمسی .... بسیار اندک است ... از سوی دیگر , بارها نیز تلاش نموده ایم که از طریق ارتباط با علاقمندان و دلسوران فوتبال خوزستان به تصاویر دیده نشده و یا کمتر دیده شده , دسترسی پیدا کنیم اما خوب تا امروز , چندان موفق نبوده ایم . چنانچه میسر گردد مطمئن باشید  انها را با تلاش بخش گرافیک , بصورت مطلوب   رنگین خواهیم نمود تا رضایت شما و سایر عزیزان نیز جلب گردد . اما برای این فرآیند , نیازمند  تصاویر اسکن شده با dpi بالای ۲۰۰۰ هستیم . ممنونیم که چنین  صمیمانه , با مجموعه  در ارتباط هستید . مطمئن باشید که  از  روز نخست , همواره هدف  ارائه صحیح و مطلوب ,  بدور از  اعمال سلیقه و تبعیض ...  بوده است . اگر چه گاهی آنگونه که باید  نمیشود .   

 

 

 دوست عزیز ش . ک :

از مهر شما سپاسگزاریم ..... نخستین دوره رقابتهای جام ایران با حضور ۷ تیم ( ۵ مهمان خارجی و ۲ تیم ایرانی ) برگزار شد .... و  در نهایت تیم " ایران آ " به عنوان نخست و جام قهرمانی دست یافت .. البته بزودی مقاله ای  در  رابطه با جام ایران ارائه خواهد شد . مسابقاتی که از نظر سطح کیفیت در یک حد قابل قبول بود  و بطور کلی   بهترین تورنمنت دوستانه ی بین المللی فوتبال  است  که  در دهه ۵۰ شمسی , کشور ما میزبانی کرد . 

 

 

 

دوست عزیز ا . د :

قدردان شما هستیم .... نام آن تیم شایسته  , سرباز است ... که بیکباره  در سالهای پایانی دهه ۵۰ شمسی , پدیدار شد و همانگونه که شما نیز اشاره نموده اید , بسیار بسیار تیم یکدست و خوبی بود .  سرباز اما متاسفانه , پس از یکی دوسال حضور موفق در عرصه ی فوتبال باشگاهی  , تنزل کرد و بازیکنان جوانش به سایر باشگاه ها پیوستند .  مسئولیت فنی  سرباز با مربی توانای دهه ی ۶۰ شمسی ,  استاد ایرج قلیچ خانی بود . 

 

دوست عزیز  س . م :

سپاسگزاریم از محبت و لطف شما ..... روزهای خوش فوتبال قم , بویژه در سالهای دهه ی ۶۰ شمسی و زمین غروی ....و ...., هرگز  فراموش نمیشود  .... چنانچه مقدور باشد عکسهایی از آن روزها را برایمان ارسال نمایید تا با اشتیاق , مقاله ای در این مورد تنظیم گردد . تنها تقاضای مجموعه , آن است که این عکسها اسکن شده و در سایز مناسب بالای ۲۰۰۰ dpi باشد . 

 

 

دوست عزیز ک . ز :

 سپاس فراوان از محبت و همچنین دقت نظر جنابعالی ......  فرمایش شما نسبت به تغییر فرم و ساختار مقاله ها که در طی  ماههای گذشته اعمال شده , کاملا صحیح و بجا می باشد ... اما این تغییر , تابعی از جبر زمانه  در روزگار کم حوصلگی و خلاصه نویسی است .... ,چرا که امروزه , مخاطبان کمتر مجال و فرصت برای  مطالعه ی مقاله های بلند  دارند .... بنابر این  بجای ارائه مقاله های طولانی که تنظیم و تهیه  انها نیز  دشوار و وقت گیر است , سعی شده تا از خلاصه نویسی و  مطالب کوتاه و مختصر استفاده گردد . در مقابل اما ,   تعداد مقاله ها و تصاویر ارائه شده در طول یک دوره ی زمانی ثابت , بمراتب بیش از سالهای پیش است . اما برای رضایت خاطر شما و دیگر مخاطبان هم نظر شما  , در اینده مقاله های بلند به سبک و سیاق پیشین نیز ارائه خواهد شد . مطمئن باشید که تمام تلاش وبسایت در راستای  تامین نظر و رضایت هر چه بیشتر  شما و  کاربران وبسایت  می باشد .

 

 

 بانوی گرامی ز . ک :

سپاس فراوان از محبت و لطف شما ...  آن فوتبال بانوان دهه ۵۰ شمسی که به آن اشاره نموده اید , متاسفانه خیلی زود , همانکونه که بیکباره نمایان گشت , از صحنه ای ورزش ایران خارج شد و بخاطره ها پیوست ...  و هرگز آنگونه که باید , از سوی باشگاه ها و همچنین جامعه  , مورد توجه و پذیرش  قرار نگرفت . بنابر این هرگز بصورت یک لیگ یا یک سری مسابقات منظم در نیامد و تنها برای مدتی کوتاه در حدود یکسال  تب فوتبال بانوان , بیکباره بالا گرفت و پس از انجام یکی دو مسابقه داخلی و بین المللی و ثبت چند عکس زیبا که از ان روزگار بیادگار مانده ,   چیزی بنام فوتبال بانوان باقی نماند و هیچگاه همسطح فعالیت رشته هایی همانند  والیبال و بسکتبال  و حتی  هندبال  نرسید ....  اما بهر روی یک تجربه ی ارزشمند و بیادماندنی بود و در اینده به آن خواهیم پرداخت .

 

دوست عزیز ا . ش :

سپاس از بذل توجه جنابعالی ..... ببینید ... انچه که برای سالها بنام تاریخچه ی تیمهای فوتبال باشگاهی ایران  در دسترس علاقمندان قرار گرفته ,  هرگز , جعل , کذب یا اشتباه نیست ....  بلکه تنها بخشی از یک کوه یخ یا واقعیت هاست که بصورت انتخابی ( بر حسب سلیقه )  و با ترکیبی از ایده الیسم و اسطوره سازی ارائه شده تا مورد تایید محاطب , قرار گیرد و بس ...  بنابر این اینگونه نوشته ها را نمیتوان تاریخچه یا پیشینه ی یک باشگاه دانست . چرا که مقصود اینگونه نوشتار ها , هرگز ارائه ی تاریخ نبوده و نیست ,  بلکه اغلب ,  ارضای تعلقات شخصی نسبت به یک تیم یا باشگاه . یا جلب نظر یک گروه صاحب قدرت و یا نیل به اهداف اقتصادی بوده است .

 اما این را بدانید که هر روز و هر هفته و هر ماه که میگذرد  ....  منابعی تازه در دسترس مان قرار میگیرد که نظر را , نسبت به افراد شاخص و تاثیر گذار و همچنین   ساختار و اداره ی باشگاه های قدیمی در سالهای دور را  , تغییر میدهد و آن هنگام که ان منابع مستند را با نوشته های بزرگانمان در سالهای بعد ,  مقایسه میکنیم , در میابیم که گاهی دانسته یا ندانسته و یا بجبر یا به اختیار ,  از ذکر برخی مطالب حائر اهمیت گذشته و از ارائه آن صرف نظر نموده اند   ........ اما همان نوشته ها که گاه دارای نقصان هستند ,  سالها بعنوان رفرنس توسط دوستان و استادان ورزشی نویس ( که اغلب مورد وثوق جامعه ی ورزش هستند )  مورد استناد و بهره برداری قرار گرفته و این چرخه ی معیوب در ارائه ی تاریخ ورزش , همچنان ادامه دارد .

 آنچه که در این میان حائز اهمیت فراوان است ....  مستندات است و دسترسی به این مستندات , نیازمند تلاش و صرف زمان می باشد . نقل قول ها ( نوشتاری و شفاهی ) و اظهار نظر های افراد پس از گذشت سالها , هنگامی اهمیت لازم را می یابد که با مستندات نیز همخوانی داشته باشد  ....  بنابر این اگر در ارائه مطالب با تاریخچه ی یک موضوع یا یک باشگاه   , تاخیر بوجود می آید , هیچگاه ان را بپای فراموشی یا بدقولی ننویسید .... 

 

 

دوست عزیز ج . ل :

سپاس فراوان از ارتباط ارزشمند شما .... باور کنید که هیچگونه جهت دهی و یا اعمال نظر و سلیقه در رابطه با استاد بزرگ فوتبال ایران , زنده یاد " دکتر عباس اکرامی " در بین نیست و اکر تاکنون در وبسایت تخت جمشید , مطلبی در باب خدمات ایشان  ارائه نشده , دلیل بر کوتاهی یا کم توجهی به این چهره ای  پیشرو و بزرگ نیست , بلکه وسعت کار آنگونه است که نیازمند صرف وقت و تهیه ی مستندات می باشد . مطمئن باشید , روزی که  مطلب مرتبط با ایشان ارائه گردد , نظر شما و سایر عزیزان نیز  تامین خواهد شد و در صورتی که این زمان بدرازا کشد , حتما سعی خواهیم نمود تا مطالبی هر چند کوتاه اما پیوسته در باب ایشان ارائه نماییم .

 

دوست عزیز رامبد . ف :

سپاس از ارتباط ارزشمند جنابعالی ....... بدانید که پیشنهاد و نظر شما , موجب شادی و مسرت  هر سه عضو اصلی مجموعه ی جام تخت جمشید شد !  .... آن روز که برای نخستین بار در سال ۱۳۹۲  وبسایت جام تخت جمشید  راه اندازی شد . عکسهای موجود در اینترنت از سالهای دور فوتبال و ورزش ایران , آنقدر اندک و بی کیفیت بود که  موجب شرمندگی علاقمندان میشد  ... تصاویری اغلب کم حجم  و در سایزهای  کوچک که البته برای سالها , تنها دلخوشی ورزشدوستان در فضای نت و مدیا و  , بود   ....... اما امروز دیگر فضای اینرنت , مملو از تصاویری متنوع سالهای دور ورزش ایران است عکسهایی زیبا در سایز های مناسب و قابل قبول ..... . و حال پس از  گذشت پنج سال از ان روزگار , شما خواستار ارائه ی مطلوبتر بصورت اسلاید و نگاتیو های رنگی ورزشی هستید ...  این تغییر ذائقه , نشانه ای بر  یک تحول بزرگ است که در راستای بالا رفتن سطح توقع مخاطبان ایرانی تاریخ ورزش , پدیدار گشته و بدین سبب , موجب خرسندی فراوان ما نیز شد .

  قطعا دسترسی به تصاویری منتشر نشده و با کیفیت همانند نگاتیو و اسلاید ... و ارائه انها , امری میسر و شدنی است اما , نیازمند یکسری ملزومات و مقدمات نیز می باشد . از جمله حمایت جامعه , عزیزان علاقمند و همچنان قهرمانان ورزشی .... . بی تردید  آن روز که وبسایتهای ایرانی نیز , خود را ملزم به ارائه و رعایت استاندارهای روز دنیا نمایند , براستی که از نظر ما ,بهترین روز دنیاست اما تا هنگامی که  قوانین حمایت از کپی  رایت رعایت نشود , تا روزی که حقوق عکاسان و صاحبان اثر رعایت نگردد , رسیدن به ان روز , تنها همانند یک رویا خواهد بود . چرا که استفاده از این تصاویر ارزشمند نیازمند صرف هزینه است و چنانچه حق و حقوق رعایت نگردد , هرگز به ان روز نخواهیم رسید مگر انکه گروهی پای پیش نهند و در راستای تامین حقوق صاحبان اثر (  عکاسان و ... ) گام بردارند و اینگونه ,  امکان انتشار تصاویر ارزشمند و با کیفیت دیده نشده را فراهم سازند .  

 

دوست عزیز ط . ط :

سپاس از شمادوست عزیز پرسپولیسی .... بزودی نظر شما نیز تامین خواهد شد . مقدمات  گفتگو با پیشکسوت مورد نظر انجام شده و قطعا تا پایان شهریور ماه ۱۳۹۸ , صورت خواهد گرفت . از لیدرهای قدیمی سالهای دور نیز مطلب و مقاله ارائه خواهد شد . 

 

 

دوست عزیز ا . ن :

سپاس از ارتباط شما .... بسیار متاسف شدیم که سه بار , نسخه از یک مجله را از راه دور بصورت اینترنتی خریداری نموده اید و هر سه بار نیز مجله ی مورد نظرتان با ناقصی همراه بوده ... خوشبختانه دوستانی که با فروشگاه وبسایت در ارتباط بوده اند جملگی رضایت خاطر دارند چرا که وبسایت , بصورت مستقیم روی اقلام ارائه شده نظارت دارد ....

 البته از انجایی که اقلام ارائه شده در فروشگاه  مرتبط با سالهای دور می باشد  گاهی ممکن است که , داری زدگی یا نقص ......  باشد اما مطمئن باشید که اگر چنین باشد , پیش از ارسال موضوع به اطلاع شما و سایر عزیزان میرسد و چنانچه مورد رضایت بود , انگاه ارسال میگردد . چرا که هدف ما از راه اندازی بخش فروشگاه , هرگز کسب سود و غیره نیست . 

 

 

دوست عزیز م . ج :

از پیشنهاد شما بسیار بسیار سپاسگزاریم و در حال بررسی موارد مطرح شده هستیم . بزودی آیتم های جدید بخش فروشگاه نیز ارائه خواهد شد .... امید که نظر شما نیز تامین گردد . در رابطه با فوتبال دهه ی ۴۰ نیز در حال اقدام هستیم . 

 

دوست عزیز ر . س :

سپاس از اینکه بخش فروشگاه , مورد پسند و تایید شده بوده است .... بزودی سایر نشریات ورزشی نیز آیتم بندی خواهد شد ....  همواره مورد نظر  بوده  که تا حد امکان  اقلام ارئه شده بصورت کامل و دسته بندی شده باشد تا مخاطبان پس از دریافت انها , دارای یک مجموعه ی پی در پی و مستند از مطالب تاریخ ورزش باشند . بنابر این گاهی ارائه انها مستلزم صرف زمان میباشد . قدری صبوری بفرمایید .

 

دوست عزیز ش .س :

با سپاس از محبت شما اما در حال حاضر طرحی برای ارائه پیراهن های ورزشی سالهای دور ملی و باشگاهی  نداریم اما ارائه عکس و غیره .... در دست بررسی میباشد . چنانچه به مرحله ی اجرا برسد از طریق وبسایت , اعلام خواهد شد . 

 

دوست عزیز پ . ی :

قدردان مهر و بزرگواری شما هستیم .... بله کاملا صحیح  میفرمایید . متاسفانه آنها یی که صاحب امکانات هستند هرگز بدرستی  در اندیشه ی تاریخ ورزش نیستند . بالاترین حد توانایی انها میتواند نمایش یک ویدئوی ارزشمند سالهای دور باشد . در حالی که اگر همان ویدئو در اختیار افراد آگاه به جزئیات  باشد , با قدری صرف وقت و فعالیت , میتواند به ساعت ها برنامه ی مفید تبدیل گردد . متاسفانه سالهای سال است که این چرخه ادامه دارد و هر چه زمان بگذرد کار دشوارتر خواهد شد .