A+ R A-

تبلیغات

رجیران

آرارات ۱۳۵۹

آرارات ۱۳۶۱

* تیم فوتبال باشگاه آرارات , نماد شایستگی , مهربانی و ایثار .........  امجدیه - دی ماه ۱۳۵۹

ایستاده : روبیک ابراهیمی , رافیک باغداساریان , مارکار نرسسیان , گارنیک شهبندری , محمد نائب عباسی و وازگن صفریان 

نشسته : ویگن غازاریان , ورژ زرگریان , ویگن زینعلی , رافیک عیسائیان , آلبرت باغومیان و آبو امیریان ( کاپیتان )

==========================

 

  تیم فوتبال باشگاه آرارات با نیم قرن حضور پیوسته و موثر در بطن فوتبال باشگاهی , بواقع جایگاهی رفیع   در  خاطر فوتبالدوستان قدیمی دارد   ... نامهایی به راستی فراموش ناشدنی همچون : گارنیک محرابیان , لئون کورائیان , کنستانت هاراطونیان , هاملت آصفیان ,  کارو حقوردیان , آرشاویر ملکی , آندرانیک اسکندریان , گارنیک شهبندری , آبو امیریان , وازگن صفریان , باغدیک عابدیان , مارکار نرسسیان , ورژ بخشی , ماسیس هاکوپیان , ادموند اختر , ادموند بزیک .............

 اما حضور موثر و گاها درخشان , تنها یک بخش از ماهیت تیم فوتبال باشگاه محبوب آرارات می باشد و وجه دیگر این باشگاه معتبر و پویای پایتخت را می بایست در فعالیت های انسانی و خیر خواهانه  جستجو نمود . بچه های ارارات هر زمان که احساس نموده اند بوجودشان نیاز است , قبل از سایرین  پای در میدان عمل نهاده و  بوظیفه انسانی خود عمل کرده اند . 

زمستان سال ۱۳۵۹ , همآن روزها که خاک وطن عزیزمان , آماج هجوم سربازان کشور همسایه قرار گرفته  و کلیه رقابتهای ورزشی و باشگاهی و ملی نیز تعطیل گشته بود . این تیم فوتبال باشگاه محبوب ارارات بود که پیشقدم شد تا با برگزاری یک مسابقه خیریه , همراه با تیم فوتبال هما , گامی در راه حمایت از هموطنان جنگ زده بر دارد . یک روز پرشکوه و فراموش نشدنی در آغوش امجدیه پیر .... روزی که لذت و حلاوت فوتبال  با طعم دلنشین عشق به میهن آمیخته شد و از دل آن  , هزاران هزار غنچه ی امید  روئید . گرمایی بس دلنشین , که بنقل از کیهان ورزشی , بیکباره در یک عصر سرد زمستانی , یخ قطور ورزش ایران را آب نمود .

   آن روز بازیکنان تیم فوتبال ارارات ,  در حالی پای به میدان مهر و دوستی نهادند که در دست هریک چند شاخه گل میخک سرخ مشاهده میشد ... گلهایی زیبا که سرانجام تقدیم ۲۵ هزار تماشاگر مشتاق و نیکوکار فوتبال شد . آنها که با تهیه ی بلیط های صد تومانی برای یک رویداد دوستانه ( که بواقع , ان روزها مبلغی قابل توجه بود , نمایشی از تجلی عشق و ایثار به ایران و ایرانی بر پا نمودند .        

 آرارات ۱۳۵۹

* دو ستاره بزرگ تاریخ باشگاه آرارات ( ویگن زینعلی و آبو امیریان ) و داور  زنده یاد محمد صالحی 

آرارات و هما ( مسابقه خیریه در جهت حمایت از خانواده های جنگ زده  ) ... امجدیه - دیماه ۱۳۵۹

==============================