A+ R A-

تبلیغات

رجیران

لیورپول ۱۹۷۷

لیورپول ۱۹۷۷

* فاتحان لیورپول و بازگشت به خانه ..........                              خرداد ۱۳۵۶

===================

 

 سرخپوشان لیورپول , در روزی که یک الن سمونسن مهار نشدذنی در اردوی گلادباخ حضور داشت , موفق شدند برای نخستین بار و با شایستگی تمام ,  فاتح رقابتهای جام باشگاه های اروپا شوند . ان روز لیورپول سومین باشگاه انگلیسی بود که فینال  اروپا را تجربه می کرد و از سوی دیگر انها دومین تیم فاتح مسابقات جام باشگاه های اروپا بودند . و اگر چه از این حیث پس از منچستر یونایتد قرار گرفتند اما .  به راحتی انها از صدر مسابقات اجام باشگاه های اروپا دور نشدند و طی هفت سال آینده  , ۳ بار دیگر معتبر ترین  جام  باشگاهی اروپا را بالای سر بردند .  

  سرانجام تلاشها نتیجه داد و سرخپوشان لیورپول به قله ی فوتبال اروپا رسیدند . انها ابتدا در فصل ۱۹۷۶ , فتح جام یوفا را تجربه کردند و در کمتر از یکسال به بزرگترین افتخار ممکن در سطح فوتبال اروپا دست یافتند تا کلکسیون افتخاراتشان تکمیل گردد . برد ۳ بر ۱ برابر بوروسیا مونشن گلادباخ که در ورزشگاه المپیک رم بدست امد  , شهر لیورپول را غرق در شادی و سرور نمود . هدایت تیم فوتبال باشگاه لیورپول بر عهده ای " باب پیسلی " بود که با حضورش از شهریور ماه  ۱۳۵۳ ,  روحی تازه در کالبد سرخها دمیده بود .  

لیورپول ۱۹۷۷* تیم تاریخ ساز باشگاه لیورپول ( ۷۷ - ۱۹۷۶ ) تحت هدایت باب پیسلی , شایسته ها از راست :

ایستاده :رون موران ( مربی ) , ری کلمانس , فیل تامپسون , جان توشاک , استیو های وی , جوئی جونز , مک دوئل , مک درموت , ری کندی , جیمی کیس , جو فاگان ( مربی )

نشسته : کوین کیگان , پیتر کورماک , هال , فید کلاف , امیلین هاگز ( کاپیتان )  , باب پیزلی ( سرمربی ) , یان کالاگان , تامی اسمیت , فیل نیل 

==========================

 

   

 

ناصر نورایی

ناصر نورایی

* پرسپولیس و تهرانجوان , جام باشگاه های تهران ..........                           امجدیه - شهریور ۱۳۶۱

=======================

 

 مهاجم پر فروغ فوتبال دهه ۵۰ شمسی  , آقای گل سومین دوره جام تخت جمشید , ناصر نورایی عزیز , چنین مسلط بالاتر از مدافعان تهرانجوان بر توپ کوبیده است . سرخپوشان محبوب پایتخت با ارائه یک بازی روان و تماشاگر پسند  با ثبت چهار گل , برنده ی این رویداد باشگاهی شدند . گل هایی که انان را در صدر جدول رده بندی باشگاه های تهران نشاند . ناصر نورایی بار دیگر  از چهره های درخشان و تاثیر گذار سرخپوشان در فصل ۱۳۶۱ باشگاه های تهران بود . 

 

 شایسته ها بترتیب از راست :

مجتبی عبداللهی ( ۴ ) , عباس نایبی ( ۲۰ ) , ناصر نورایی و مجید بشر دوست .

 

============================

* مسابقه ی پرسپولیس و تهرانجوان از سری رقابتهای هفته هشتم , جام باشگاه های تهران فصل ۱۳۶۱ برگزار شد و در حدود  ۲۲ هزار تن نیز از این رقابت استقبال کردند  .  

 

جام کوروش بزرگ ۱۳۵۰

جام کوروش کبیر

* شایسته فرزندان ایران , تورنمنت بین المللی کوروش بزرگ ..........       امجدیه - تیر ۱۳۵۰

==========================

 

 تابستان ۱۳۵۰ فوتبال ایران , میزبان یک تورنمنت بین المللی شد و از انجا که هنوز  ورزشگاه یکصد هزار نفری تهران , آماده بهره برداری نشده بود , برای اخرین بار ورزشگاه امجدیه میزبان مراسم افتتاحیه و اختتامیه ی یک رویداد بین المللی شد .  در این رقابتها , نماینده ی میزبان  تحت عنوان تیم منتخب تهران در مسابقات حاضر شد که در واقع همان تیم ملی ایران بود که چند ماه بعد در رقابتهای انتخابی المپیک مونیخ موفق عمل کرد .

 هدایت تیم تهران بر عهده ی استاد فقید پرویز دهداری بود که زنده یاد محمد رنجبر و محمد بیاتی  او را  یاری می دادند . تورنمنت جام کوروش  با حضور هشت تیم برگزار شد و تیم ایران تا رسیدن به فینال , پنج بار به میدان رفت که نتیجه هر  ۵ مسابقه بسود ایران بود . 

 

 

==============================

   تصویر مرتبط است با مورخه ۴ تیر ماه ۱۳۵۰ و مراسم افتتاحیه جام کوروش که تیم منتخب تهران از روبروی جایگاه  عبور میکند . بترتیب از چپ  ابتدا کاپیتان  عرب ( پرچم دار ) و سپس  محمد رنجبر ( مربی )  که حلقه ای گل نیز بر گردن اوست  و سپس ناصر حجازی که چهره اش توسط محمد رنجبر کاور شده و پس از انها غلامحسین مظلومی , بهرام مودت , کارو حقوردیان , همایون بهزادی , علی جباری , فریدون معینی , صفر ایرانپاک , اصغر شرفی ,  جعفر کاشانی , ابراهیم آشتیانی ...... 

 

Iran International Football Tournament - The Great Cyrus Cup ..  Tehran - June 25, 1971

Parade of the Iranian team - Opening at Tehran Amjadiyeh Stadium

  

رضا عادلخانی

رضا عادلخانی

* رضا عادلخانی و زنده یاد فرهاد صیاد مصلح .................    امجدیه - آبان ۱۳۵۲

=======================

 

 دو ستاره ی درخشان جام تخت جمشید در نمایی بیادماندنی   ...... گوش چپ گلزن و توانای باشگاه تاج در رقابت با مدافع راست سختکوش ملوان بندرانزلی در رقابتی شانه به شانه از رویدادی که اگر چه  با تساوی بدون گل پایان یافت اما حاضران در ورزشگاه , شاهد یک مسابقه ی پر هیجان بودند که هر لحظه دروازه ای طرفین تهدید میشد . 

 در  این مسابقه ,  رضا غادلخانی عزیز بار دیگر  از بهترین چهره های تاج بود و در چند مرحله تا مرز فرو ریختن دروازه ی ملوان پیش رفت ... از سوی دیگر زنده یاد صیاد مطلح نیز یکی دو بار مانع از نتیجه گیری مهاجمان ابیپوش شد . بویژه دقیقه نهم که بنقل از هفته نامه دنیای ورزش , او توپ  درون محوطه ۵/۵ متر را , از پیش پای عادلخانی دور میکند . 

 

=======================

* تصویر مرتبط  با مورخه جمعه ۲۵ آبان ۱۳۵۲ , دور برگشت جام اول تخت جمشید ,  هفته پانزدهم می باشد . یاد و خاطره ای زنده یاد فرهاد صیاد مصلح عزیز را گرامی میداریم .     

 

    

امجدیه سرخ سرخ ....

امجدیه و پرسپولیس

* پرسپولیس و آرارات ...................           جام تخت جمشید - امجدیه شهریور ۱۳۵۴

========================

 

 خیمه سنگین  سرخپوشان بروی دروازه ی آرارات ....... خط حمله شاداب پرسپولیس متشکل از زنده یاد صفر ایرانپاک , اسماعیل حاج رحیمی پور و جهانگیر فتاحی ( ۱۵ )  قصد دارند تا از سد  مدافعان سختکوش آرارات ( وازگن آوانسیان - هامبورسوم دارابیدیان ) عبور نمایند . ضربه سنگین فتاحی که در بهترین دوران فوتبال اش نیز قرار داشت  بسمت دروازه ارارات در حرکت است  .... سرخپوشان اما سرانجام , با تک گل نیمه دوم  محمد دستجردی که از دقیقه ۵۴  جایگزین صفر ایرانپاک شده بود , برنده ی این رویداد سخت  و نفسگیر شدند .

  نکته جالب و قابل تعمق  , سکو های امجدیه است که توسط علاقمندان پرسپولیس  به رنگ یک پارچه سرخ در آمده  و در بخش فوقانی جایگاه ها نیز ,  بنرهایی منقش به تصویر بازیکنان پرسپولیس نصب شده که زیبایی  تصویر را دو چندان میکند . ورزشگاهی بس خاطره انگیز که پس از واگذاری ورزشگاه اپادانا , بنوعی  استادیوم خانگی سرخپوشان  در دهه پنجاه شمسی بشمار می آمد  ........ موقعیت ورزشگاه امجدیه , که  در مرکز شهر واقع شده بود , سبب ان بود که علاقمندان فوتبال , بیشتر تمایل داشته باشند که مسابقات فوتبال را در انجا نظاره گر باشند . بر این پایه از رویدادهای برگزار شده در امجدیه بیش از سایر ورزشگاه های شهر تهران ( آزادی و تختی )  استقبال میشد . 

 

========================

* مسابقه پرسپولیس و آرارات , مورخه ۲۱ شهریور ۱۳۵۴ و در چهار چوب  هفته ی هفدهم از سومین دوره جام تخت جمشید برگزار شد .

 

 

 

 

================================

 Persepolis FC and Ararat FC .... Iranian Football League ( Takht Jamshid Cup ) - Amjadiyeh Stadium . Friday, September 12, 1975

An attack from the Persepolis team